Kontrast
Czcionka

Zasady przyjęcia

  • Nowa Mieszkanka zostaje przyjęta na podstawie pisemnego wniosku osoby ubiegającej się o skierowanie do Domu, który został złożony w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.
  • Wniosek może również zgłosić inna osoba fizyczna lub prawna jak i również decyzja o umieszczeniu w Domu Pomocy Społecznej może zostać wydana przez Sąd Rodzinny i Nieletnich –zgodny z miejscem zamieszkania lub ostatniego pobytu.
  • Ośrodek na podstawie przeprowadzonego wywiadu środowiskowego wydaje decyzję kierującą, oraz przesyła kompletną dokumentację.
  • W przypadku braku wolnych miejsc zostaje utworzona lista osób oczekujących na pobyt.
  • Pobyt w placówce jest odpłatny. Obowiązani do wnoszenia opłaty za pobyt w Domu Pomocy Społecznej są w kolejności:
    – mieszkaniec domu w wysokości 70% swoich dochodów, małżonek, zstępni przed wstępnymi,
    – gmina, z której osoba została skierowana do Domu Pomocy Społecznej.
6 grudnia 2022

W Domu ogromna radość, ponieważ odwiedził nas św. Mikołaj. O nikim nie zapomniał 😉 Gościa przywitały Anioły, a Mieszkanki śpiewały przy akompaniamencie Pani Stanisławy. Mikołaj z nami porozmawiał, pośpiewał, pożartował i oczywiście rozdał prezenty.

5 grudnia 2022

Odbyło się kolejne, bardzo udane spotkanie z Fundacją „Anioły w piżamkach”. Tym razem przygotowywaliśmy zimowe świeczniki na świąteczne stoły oraz kartki z życzeniami dla dzieci z Domu Dziecka.

2 grudnia 2022

Tym razem w ramach treningu budżetowego, Mieszkanki wybrały się trochę dalej na zakupy i pojechały do sklepu z ozdobami świątecznymi. Tam wspólnie wybrały bombki, światełka i gwiazdkę na choinkę, którą przed Świętami Bożego Narodzenia, ustroją na świetlicy.

Kontrast
Czcionka
facebook menu close contrast letter