Kontrast
Czcionka

Aktualności

15 sierpnia 2022

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Ta Uroczystość, której dogmat został ogłoszony w 1950 r. przez papieża Piusa XII, upamiętnia moment wzięcia Matki Chrystusa do nieba z ciałem i duszą. Chrześcijanie obchodzili to święto już od V wieku. Papież wydając oficjalny dokument, chciał podkreślić szczególne miejsce Matki Bożej w katolicyzmie. W związku z Jej Niepokalanym Poczęciem, nie podlega grzechowi pierworodnemu, a przez to jego konsekwencjom, czyli również śmierci. Ta Uroczystość jest nazywana również Świętem Matki Boskiej Zielnej, dlatego w ten dzień przynosimy kwiaty, zioła i kłosy zbóż do poświęcenia . Wynika to z legendy, że Apostołowie znaleźli, zamiast ciała Maryi, zioła. Nasze Mieszkanki w tym dniu świętowały razem z całą Parafią.

6 grudnia 2022

W Domu ogromna radość, ponieważ odwiedził nas św. Mikołaj. O nikim nie zapomniał 😉 Gościa przywitały Anioły, a Mieszkanki śpiewały przy akompaniamencie Pani Stanisławy. Mikołaj z nami porozmawiał, pośpiewał, pożartował i oczywiście rozdał prezenty.

5 grudnia 2022

Odbyło się kolejne, bardzo udane spotkanie z Fundacją „Anioły w piżamkach”. Tym razem przygotowywaliśmy zimowe świeczniki na świąteczne stoły oraz kartki z życzeniami dla dzieci z Domu Dziecka.

2 grudnia 2022

Tym razem w ramach treningu budżetowego, Mieszkanki wybrały się trochę dalej na zakupy i pojechały do sklepu z ozdobami świątecznymi. Tam wspólnie wybrały bombki, światełka i gwiazdkę na choinkę, którą przed Świętami Bożego Narodzenia, ustroją na świetlicy.

Kontrast
Czcionka
facebook menu close contrast letter