Kontrast
Czcionka

Aktualności

3 maja 2025

Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 3 maja obchodziliśmy w naszej parafii wyjątkowy dzień – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, a zarazem święto narodowe upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja.
O godz. 10.30 w kościele parafialnym została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, z udziałem władz miejskich i samorządowych. W szczególny sposób modliliśmy się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców Rudy Śląskiej, a także polecaliśmy Bożemu Miłosierdziu zmarłych Rudzian. Tradycyjnie tego dnia dokonaliśmy odnowienia Milenijnego Aktu Oddania Polski w opiekę Matki Bożej.
Po zakończonej liturgii odbył się uroczysty przemarsz z orkiestrą pod pomnik Powstańców Śląskich na kochłowickich plantach, gdzie wspólnie oddaliśmy hołd tym, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

2 czerwca 2026

Z całego serca pragniemy podziękować Dzieciom z naszej parafii, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, a także ich Rodzicom, Chrzestnym, Dziadkom oraz wszystkim Bliskim za pamięć i okazane dobro. Dziękujemy za przekazane słodycze otrzymane z okazji tego wyjątkowego dnia. Dzięki Państwa życzliwości i otwartym sercom Mieszkanki Domu św. Józefa mogły doświadczyć wiele radości oraz poczuć, że są częścią większej wspólnoty pełnej wzajemnej troski i serdeczności.Życzymy Dzieciom komunijnym, aby […]

1 czerwca 2026

W Dniu Dziecka, w naszym Domu panowała wyjątkowo radosna atmosfera. Z tej okazji zorganizowaliśmy sesję zdjęciową, podczas której mieszkanki pozowały w koszulce przedstawiającej Jezusa z dzieckiem. To był nie tylko czas dobrej zabawy, ale również okazja do przypomnienia sobie pięknej prawdy, że każdy z nas jest ukochanym dzieckiem Boga.

31 maja 2026

Mieszkanki Domu św. Józefa uczestniczyły w uroczystościach odpustowych w naszej parafii, obchodzonych z okazji Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od udziału we Mszy Świętej, podczas której modliliśmy się w intencji naszej parafialnej wspólnoty oraz wszystkich jej wiernych. Uroczysta liturgia była dla Mieszkanek czasem modlitwy, refleksji i duchowej radości płynącej ze spotkania z Bogiem oraz drugim człowiekiem. Po zakończeniu Mszy Świętej Panie udały się na teren przykościelny, gdzie przygotowano […]

facebook twitter contrast letter menu