Kontrast
Czcionka

Aktualności

14 maja 2026

Regulamin Przemarszu

REGULAMIN PRZEMARSZU Z OKAZJI DNIA INAUGURACJI XXII TYGODNIA GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI W RUDZIE ŚLĄSKIEJ W DNIU 18 MAJA 2026 R.

  1. Wstęp
  2. Regulamin obowiązuje i dotyczy wszystkich uczestników biorących udział w Przemarszu.
  3. Przemarsz jest częścią integracyjną Dnia Inauguracji XXII Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami w Rudzie Śląskiej w dniach 18 maj – 27 maj 2026 r.
  4. Organizatorem Przemarszu jest Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych z siedzibą w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 3 zwanego dalej „Domem”. Dom reprezentuje dyrektor – Renata Modzelewska – siostra Klara ( kontakt e-mail: dyrektor@dpsswjozef.pl,  tel. 780 035 798 ).
  1. Organizacja przemarszu
  2. Przemarsz będzie odbywał się bezpośrednio po Mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej  z Lourdes w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach, ul. J. Piłsudskiego 1 pod Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach,  ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 3 gdzie Przedstawiciele Osób 
    z Niepełnosprawnościami otrzymają symboliczny „klucz do bram Miasta Ruda Śląska”.
  3. Kolumna Przemarszu będzie poruszać się trasą: ul. J. Piłsudskiego 1 –  ul. Oświęcimska –  ul. Radoszowska – ul. Ks. Ludwika Tunkla – ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 3. Łączna długość trasy to około 700 m.
  4. Kolumna Przemarszu liczyć będzie około 200 osób.
  5. Początek kolumny Przemarszu będzie oznaczony banerem informacyjnym. Kolumna będzie prowadzona przez pracowników Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych. Na końcu kolumny będzie obecny także pracownik Domu. Łączność odbywać się będzie przy pomocy telefonów komórkowych.
  1. Sprawy dyscyplinarne
  2. Osoby biorące udział w Przemarszu będą poruszać się prawym pasem ruchu i zobowiązane są do poruszania się wyłącznie pieszo  za wyjątkiem osób niepełnosprawnych oraz dzieci w wózkach dziecięcych.
  3. Na Przemarsz nie mają wstępu osoby będące pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających oraz osoby, których zachowanie miałoby wpływ destrukcyjny na przebieg Przemarszu.
  4. Osoby uczestniczące w Przemarszu winny stosować się do obowiązujących zasad ruchu drogowego i reagować na wszystkie polecenia Policji oraz Organizatora.
  5. O nieszczęśliwych zdarzeniach, mogących wystąpić w trakcie Przemarszu  należy bezwzględnie natychmiast informować stosowne służby
    i Organizatora.
  6. Złamanie któregokolwiek punktu Regulaminu Przemarszu będzie stanowiło podstawę do usunięcia uczestnika Przemarszu.
  7. Po Przemarszu kolumny trasa przemarszu będzie niezwłocznie przywrócona do właściwego stanu ruchu drogowego.
  1. Postanowienia końcowe
  2. Niniejszy Regulamin Przemarszu zostanie udostępniony w siedzibie Organizatora Przemarszu, na stronie internetowej Organizatora: www.dpsswjozef.pl oraz zostanie przesłany pocztą elektroniczną przez Pełnomocnika ds. Osób  Niepełnosprawnych Prezydenta Miasta Ruda Śląska do instytucji zaangażowanych  w organizację XXII Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami w Rudzie Śląskiej   w dniach  18 maj –  27 maj 2026 r.
  3. Udział w Dniu Inauguracji i Przemarszu jest jednocześnie wyrażeniem zgody na publikację zdjęć i filmów.
  4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe zaistniałe w Przemarszu oraz w trakcie dotarcia i powrotu
    z Przemarszu. Każdy uczestnik bierze udział w Przemarszu na własną odpowiedzialność. Rodzice i opiekunowie nie są zwolnieni z opieki nad osobami, z którymi przybyli na Przemarsz.

2 czerwca 2026

Z całego serca pragniemy podziękować Dzieciom z naszej parafii, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, a także ich Rodzicom, Chrzestnym, Dziadkom oraz wszystkim Bliskim za pamięć i okazane dobro. Dziękujemy za przekazane słodycze otrzymane z okazji tego wyjątkowego dnia. Dzięki Państwa życzliwości i otwartym sercom Mieszkanki Domu św. Józefa mogły doświadczyć wiele radości oraz poczuć, że są częścią większej wspólnoty pełnej wzajemnej troski i serdeczności.Życzymy Dzieciom komunijnym, aby […]

1 czerwca 2026

W Dniu Dziecka, w naszym Domu panowała wyjątkowo radosna atmosfera. Z tej okazji zorganizowaliśmy sesję zdjęciową, podczas której mieszkanki pozowały w koszulce przedstawiającej Jezusa z dzieckiem. To był nie tylko czas dobrej zabawy, ale również okazja do przypomnienia sobie pięknej prawdy, że każdy z nas jest ukochanym dzieckiem Boga.

31 maja 2026

Mieszkanki Domu św. Józefa uczestniczyły w uroczystościach odpustowych w naszej parafii, obchodzonych z okazji Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od udziału we Mszy Świętej, podczas której modliliśmy się w intencji naszej parafialnej wspólnoty oraz wszystkich jej wiernych. Uroczysta liturgia była dla Mieszkanek czasem modlitwy, refleksji i duchowej radości płynącej ze spotkania z Bogiem oraz drugim człowiekiem. Po zakończeniu Mszy Świętej Panie udały się na teren przykościelny, gdzie przygotowano […]

facebook twitter contrast letter menu