18 maja 2026 roku odbędzie się Dzień Inauguracji XXII Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami w Rudzie Śląskiej. Tegoroczne wydarzenie wpisuje się również w obchody XIX Metropolitalnego Święta Rodziny, które przebiega pod hasłem: „Rodzina siłą dzieci”.
Program Dnia Inauguracji
- Godz. 10:00 – Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach
- Przemarsz ulicami Kochłowic pod „Dom św. Józefa” – Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych lub Oddziałów Młodzieży Powstańczej 3 prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza
- Ceremonia wręczenia osobom z niepełnosprawnościami Klucza do Bramy Miasta Ruda Śląska.
Serdecznie zapraszamy do wspólnego udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu i przeżywania Tygodnia Godności w atmosferze radości, życzliwości oraz rodzinnej wspólnoty.
