Kontrast
Czcionka

O nas

Lokalizacja  Domu

Dom znajduje się w Rudzie Śląskiej w dzielnicy Kochłowice w pobliżu Kościoła parafialnego pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej.

Zasady funkcjonowania Domu:

    • prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza  potocznie zwane Siostry Boromeuszki,
    • dyrektorem Domu od stycznia 2018 roku jest s. M. Klara –  Renata Modzelewska,
    • działa na podstawie umowy zawartej pomiędzy Zgromadzeniem Sióstr Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza w Mikołowie, a Prezydentem Miasta Ruda Śląska,
    • dom spełnił ustawowe wymagania w zakresie opieki nad mieszkańcami i został wpisany do rejestru Wojewody Śląskiego,
    • źródłem dochodów są dotacje Miasta i opłaty za pobyt mieszkańca (70% dochodów),
    • wewnętrzna organizacja Domu funkcjonuje w oparciu o Statut Domu oraz Regulamin,
    • posiada 45 miejsc dla kobiet przewlekle psychicznie chorych,
    • zapewnia całodobową opiekę,
    • świadczy usługi zgodnie z ustalonym standardem, który uwzględnia potrzeby i możliwości psychofizyczne mieszkanek,
    • obiekt składa się z 2 budynków,
    • posiada duży ogród.

W domu znajduje się:
    • kaplica,
    • sala terapii,
    • sala rehabilitacji,
    • gabinet pielęgniarki,
    • pokój gościnny,
    • pokój odwiedzin,
    • kuchnia ogólna,
    • pralnia ogólna,
    • winda,

Personel:
    • dział administracyjny – siostra dyrektor, księgowa,
    • dział terapeutyczno – opiekuńczy: kierownik działu, psychoterapeuta- psycholog, pielęgniarka, fizjoterapeuta, pracownik socjalny, terapeuta zajęciowy, ratownik medyczny, opiekun medyczny, opiekun, pokojowa,
    • dział techniczno – gospodarczy: kierownik działu, dietetyczka, kucharka, magazynierka, praczka, konserwator.

Poza tym…

    • w sposób szczególny świętujemy Dzień Patrona Zgromadzenia Sióstr Boromeuszek – św. Karola Boromeusza w dniu 4 listopada.
    • 19 marca wspólnie świętujemy Dzień świętego Józefa, który od początku powstania naszego domu jest jego Patronem.
   

2 czerwca 2026

Z całego serca pragniemy podziękować Dzieciom z naszej parafii, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, a także ich Rodzicom, Chrzestnym, Dziadkom oraz wszystkim Bliskim za pamięć i okazane dobro. Dziękujemy za przekazane słodycze otrzymane z okazji tego wyjątkowego dnia. Dzięki Państwa życzliwości i otwartym sercom Mieszkanki Domu św. Józefa mogły doświadczyć wiele radości oraz poczuć, że są częścią większej wspólnoty pełnej wzajemnej troski i serdeczności.Życzymy Dzieciom komunijnym, aby […]

1 czerwca 2026

W Dniu Dziecka, w naszym Domu panowała wyjątkowo radosna atmosfera. Z tej okazji zorganizowaliśmy sesję zdjęciową, podczas której mieszkanki pozowały w koszulce przedstawiającej Jezusa z dzieckiem. To był nie tylko czas dobrej zabawy, ale również okazja do przypomnienia sobie pięknej prawdy, że każdy z nas jest ukochanym dzieckiem Boga.

31 maja 2026

Mieszkanki Domu św. Józefa uczestniczyły w uroczystościach odpustowych w naszej parafii, obchodzonych z okazji Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od udziału we Mszy Świętej, podczas której modliliśmy się w intencji naszej parafialnej wspólnoty oraz wszystkich jej wiernych. Uroczysta liturgia była dla Mieszkanek czasem modlitwy, refleksji i duchowej radości płynącej ze spotkania z Bogiem oraz drugim człowiekiem. Po zakończeniu Mszy Świętej Panie udały się na teren przykościelny, gdzie przygotowano […]

facebook twitter contrast letter menu