Kontrast
Czcionka

Aktualności

13 stycznia 2026

Kolędowanie w Panewnikach

Na zaproszenie Seniorek z Kłodnicy, nasze Mieszkanki wzięły udział we wspólnym kolędowaniu. To wyjątkowe spotkanie rozpoczęłyśmy uczestnictwem we Mszy Świętej w Bazylice św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP, w Panewnikach. Po Eucharystii miałyśmy okazję podziwiać słynną panewnicką stajenkę bożonarodzeniową, która jak co roku zachwyca swoim rozmachem i bogactwem detali. Następnie udałyśmy się do Domu Pielgrzyma, gdzie odbyło się dalsze spotkanie i wspólne kolędowanie w ciepłej, radosnej atmosferze. Do naszego grona dołączył ojciec franciszkanin, który przybliżył nam historię oraz proces powstawania tegorocznej stajenki w bazylice, dzieląc się interesującymi opowieściami i ciekawostkami.
Był to piękny czas modlitwy, śpiewu i budowania wspólnoty, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy Seniorkom z Kłodnicy za zaproszenie i wspólnie spędzone chwile.

2 czerwca 2026

Z całego serca pragniemy podziękować Dzieciom z naszej parafii, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, a także ich Rodzicom, Chrzestnym, Dziadkom oraz wszystkim Bliskim za pamięć i okazane dobro. Dziękujemy za przekazane słodycze otrzymane z okazji tego wyjątkowego dnia. Dzięki Państwa życzliwości i otwartym sercom Mieszkanki Domu św. Józefa mogły doświadczyć wiele radości oraz poczuć, że są częścią większej wspólnoty pełnej wzajemnej troski i serdeczności.Życzymy Dzieciom komunijnym, aby […]

1 czerwca 2026

W Dniu Dziecka, w naszym Domu panowała wyjątkowo radosna atmosfera. Z tej okazji zorganizowaliśmy sesję zdjęciową, podczas której mieszkanki pozowały w koszulce przedstawiającej Jezusa z dzieckiem. To był nie tylko czas dobrej zabawy, ale również okazja do przypomnienia sobie pięknej prawdy, że każdy z nas jest ukochanym dzieckiem Boga.

31 maja 2026

Mieszkanki Domu św. Józefa uczestniczyły w uroczystościach odpustowych w naszej parafii, obchodzonych z okazji Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od udziału we Mszy Świętej, podczas której modliliśmy się w intencji naszej parafialnej wspólnoty oraz wszystkich jej wiernych. Uroczysta liturgia była dla Mieszkanek czasem modlitwy, refleksji i duchowej radości płynącej ze spotkania z Bogiem oraz drugim człowiekiem. Po zakończeniu Mszy Świętej Panie udały się na teren przykościelny, gdzie przygotowano […]

facebook twitter contrast letter menu