Kontrast
Czcionka

Aktualności

17 sierpnia 2022

Jabłuszkowy zawrót głowy

Nasze Mieszkanki dostały zaproszenie do mikołowskiego sadu, znajdującego się przy Domie Generalnym Sióstr Miłosierdzia, aby pozbierać jabłka. Korzystając z pięknej pogody, spacerowały ogrodowymi alejkami. Poznawały gatunki jabłoni oraz różnej roślinności obecnej w parku. Szczególne zainteresowanie wzbudziła w Paniach alejka różana, gdyż niektóre krzewy silnie pobudzały zmysł węchu. Siostry Boromeuszki chętnie pokazywały historyczne zdjęcia Domu Generalnego z końca XIX w..

6 grudnia 2022

W Domu ogromna radość, ponieważ odwiedził nas św. Mikołaj. O nikim nie zapomniał 😉 Gościa przywitały Anioły, a Mieszkanki śpiewały przy akompaniamencie Pani Stanisławy. Mikołaj z nami porozmawiał, pośpiewał, pożartował i oczywiście rozdał prezenty.

5 grudnia 2022

Odbyło się kolejne, bardzo udane spotkanie z Fundacją „Anioły w piżamkach”. Tym razem przygotowywaliśmy zimowe świeczniki na świąteczne stoły oraz kartki z życzeniami dla dzieci z Domu Dziecka.

2 grudnia 2022

Tym razem w ramach treningu budżetowego, Mieszkanki wybrały się trochę dalej na zakupy i pojechały do sklepu z ozdobami świątecznymi. Tam wspólnie wybrały bombki, światełka i gwiazdkę na choinkę, którą przed Świętami Bożego Narodzenia, ustroją na świetlicy.

Kontrast
Czcionka
facebook menu close contrast letter