Kontrast
Czcionka

Aktualności

30 maja 2022

Inauguracja XVIII Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami

XVIII Tydzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami rozpoczęła Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli ulicami Kochłowic pod Dom Św. Józefa, gdzie Wiceprezydent Miasta Ruda Śląska Pani Anna Krzysteczko, w imieniu Prezydent Miasta Pani Grażyny Dziedzic, wręczyła Osobom z Niepełnosprawnościami Klucz do Bram Miasta. Przygotowana została niespodzianka dla Gości. W związku z tym, że był to już XVIII TGOzN, więc by uczcić „pełnoletność” 😉 przygotowano ogromny tort, który przyozdobiono ciasteczkami w kształcie „18”.

Po pierwszej części inauguracji XVIII TGOzN, zaproszeni Goście przejechali do restauracji „Omega”, gdzie odbyła się część artystyczna w formie programu telewizyjnego w „Studio Świętego Józefa”. Na początku Siostra Dyrektor naszego Domu zaprosiła kilku Gości na krótki wywiad, a następnie nasze Mieszkanki wspólnie z Pracownikami przedstawiły program „O kobiecości” z przymrużeniem oka 😉

6 grudnia 2022

W Domu ogromna radość, ponieważ odwiedził nas św. Mikołaj. O nikim nie zapomniał 😉 Gościa przywitały Anioły, a Mieszkanki śpiewały przy akompaniamencie Pani Stanisławy. Mikołaj z nami porozmawiał, pośpiewał, pożartował i oczywiście rozdał prezenty.

5 grudnia 2022

Odbyło się kolejne, bardzo udane spotkanie z Fundacją „Anioły w piżamkach”. Tym razem przygotowywaliśmy zimowe świeczniki na świąteczne stoły oraz kartki z życzeniami dla dzieci z Domu Dziecka.

2 grudnia 2022

Tym razem w ramach treningu budżetowego, Mieszkanki wybrały się trochę dalej na zakupy i pojechały do sklepu z ozdobami świątecznymi. Tam wspólnie wybrały bombki, światełka i gwiazdkę na choinkę, którą przed Świętami Bożego Narodzenia, ustroją na świetlicy.

Kontrast
Czcionka
facebook menu close contrast letter