Kontrast
Czcionka

Aktualności

18 maja 2026

Dzień Inauguracji Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami

W poniedziałek 18 maja 2026 rozpoczął się Tydzień Godności Osób z Niepełnosparawnościami. O godzinie 10 odbyła się Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Po Eucharystii zebraliśmy się przed Kościołem, wśród uczestników wydarzenia nie zabrakło przedstawicieli władz lokalnych i z Katowic, reprezentantów organizacji pozarządowych, a także naszych Przyjaciół i Sympatyków, rozpoczął się barwny pochód w kierunku Domu Św. Józefa, grała muzyka, leciały bańki mydlane, były także śpiewy i chwytliwe hasła.

Pod Domem miała miejsce symboliczna i wzruszająca chwila – przekazanie klucza do bram miasta przedstawicielom społeczności Osób z Niepełnosprawnościami. To gest pełen uznania, otwartości i szacunku.

Po przekazaniu klucza przenieśliśmy się do ogrodu, gdzie dzięki Fundacji Aktywni My mogły nas powitac miłe maskotki. W ogrodzie czekał na nas pyszny poczęstunek oraz radosna muzyczna zabawa. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, nie zabrało również tańców a atmosfera była niezwykle radosna i podniosła.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia – za obecność, wsparcie i tworzenie wspólnoty, w której każdy człowiek ma swoje niezastąpione miejsce. To był piękny początek tygodnia, który niesie przesłanie godności, szacunku i jedności.

Tak to wyglądało z perpektywy innych:

Centrum Usług Społecznych w Rudzie Śląskiej
https://www.facebook.com/cusrsl/posts/1436731945152574?ref=embed_post

Rudzkie Stowarzyszenie Amazonek „Relaks”
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1411249084362812&id=100064332026675&ref=embed_post

Caritas Archidiecezji Katowickiej
https://caritas.katowice.pl/newsy/co-nowego/tydzien-godnosci/

DPS „Senior”
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=972933461999555&id=100078487312053&ref=embed_post

2 czerwca 2026

Z całego serca pragniemy podziękować Dzieciom z naszej parafii, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, a także ich Rodzicom, Chrzestnym, Dziadkom oraz wszystkim Bliskim za pamięć i okazane dobro. Dziękujemy za przekazane słodycze otrzymane z okazji tego wyjątkowego dnia. Dzięki Państwa życzliwości i otwartym sercom Mieszkanki Domu św. Józefa mogły doświadczyć wiele radości oraz poczuć, że są częścią większej wspólnoty pełnej wzajemnej troski i serdeczności.Życzymy Dzieciom komunijnym, aby […]

1 czerwca 2026

W Dniu Dziecka, w naszym Domu panowała wyjątkowo radosna atmosfera. Z tej okazji zorganizowaliśmy sesję zdjęciową, podczas której mieszkanki pozowały w koszulce przedstawiającej Jezusa z dzieckiem. To był nie tylko czas dobrej zabawy, ale również okazja do przypomnienia sobie pięknej prawdy, że każdy z nas jest ukochanym dzieckiem Boga.

31 maja 2026

Mieszkanki Domu św. Józefa uczestniczyły w uroczystościach odpustowych w naszej parafii, obchodzonych z okazji Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od udziału we Mszy Świętej, podczas której modliliśmy się w intencji naszej parafialnej wspólnoty oraz wszystkich jej wiernych. Uroczysta liturgia była dla Mieszkanek czasem modlitwy, refleksji i duchowej radości płynącej ze spotkania z Bogiem oraz drugim człowiekiem. Po zakończeniu Mszy Świętej Panie udały się na teren przykościelny, gdzie przygotowano […]

facebook twitter contrast letter menu