W poniedziałek 18 maja 2026 rozpoczął się Tydzień Godności Osób z Niepełnosparawnościami. O godzinie 10 odbyła się Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Po Eucharystii zebraliśmy się przed Kościołem, wśród uczestników wydarzenia nie zabrakło przedstawicieli władz lokalnych i z Katowic, reprezentantów organizacji pozarządowych, a także naszych Przyjaciół i Sympatyków, rozpoczął się barwny pochód w kierunku Domu Św. Józefa, grała muzyka, leciały bańki mydlane, były także śpiewy i chwytliwe hasła.
Pod Domem miała miejsce symboliczna i wzruszająca chwila – przekazanie klucza do bram miasta przedstawicielom społeczności Osób z Niepełnosprawnościami. To gest pełen uznania, otwartości i szacunku.
Po przekazaniu klucza przenieśliśmy się do ogrodu, gdzie dzięki Fundacji Aktywni My mogły nas powitac miłe maskotki. W ogrodzie czekał na nas pyszny poczęstunek oraz radosna muzyczna zabawa. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, nie zabrało również tańców a atmosfera była niezwykle radosna i podniosła.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia – za obecność, wsparcie i tworzenie wspólnoty, w której każdy człowiek ma swoje niezastąpione miejsce. To był piękny początek tygodnia, który niesie przesłanie godności, szacunku i jedności.
Tak to wyglądało z perpektywy innych:
Centrum Usług Społecznych w Rudzie Śląskiej
https://www.facebook.com/cusrsl/posts/1436731945152574?ref=embed_post
Rudzkie Stowarzyszenie Amazonek „Relaks”
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1411249084362812&id=100064332026675&ref=embed_post
Caritas Archidiecezji Katowickiej
https://caritas.katowice.pl/newsy/co-nowego/tydzien-godnosci/
DPS „Senior”
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=972933461999555&id=100078487312053&ref=embed_post







