23 maja 2024
Społeczność Zespołu Szkół nr 7 i Stowarzyszenie „Nasza Siódemka” zorganizowały festiwal talentów „TALENT SHOW – Bądźmy razem!” w ramach obchodów XX Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami w naszym mieście. Festiwal odbył się na terenie kompleksu zabytkowych ruin Zamku Rudzkiego i domu Karola Goduli. Nasze Mieszkanki wystąpiły na scenie z dwoma utworami muzycznymi. Było kolorowo, radośnie, muzycznie i bardzo smacznie 😉 Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
23 maja 2024
Dom Pomocy Społecznej zorganizował już po raz XIX Turniej Remika i Skata. Nasze dwie Panie grały w remika. Atmosfera była bardzo komfortowa dla Zawodników, życzliwa i serdeczna. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
22 maja 2024
W ramach obchodów trwającego XX Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami Rudzki ZAZ zorganizował dzień otwarty, podczas którego nasze Mieszkanki miały możliwość obejrzenia miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnościami.
22 maja 2024
Podczas Olimpiady Radości po raz XXVI zapłonął znicz olimpijski. Nasze Mieszkanki pojechały gorąco kibicować swoim znajomym 😉
21 maja 2024
Na scenie Śląskiego Teatru Impresaryjnego w Rudzie Śląskiej, Miejskie Przedszkole nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi zorganizowało Festiwal „do, re, mi”, podczas którego zaprezentowali się młodzi artyści. Mieszkanki były zachwycone talentami i wrażliwością wykonawców.
21 maja 2024
Już po raz XVIII Ośrodek św. Elżbiety zorganizował turniej gry w warcaby, w którym wzięłyśmy udział. To był bardzo miło spędzony czas, wśród życzliwych i znajomych osób oraz w pobliżu pysznie zaopatrzonej kawiarenki 😉 Mieszkanki wróciły bardzo zadowolone z turnieju, z dyplomami i upominkami. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie 🙂
20 maja 2024
Nadszedł wyczekiwany przez nas Dzień Inauguracji. O 10:00 spotkaliśmy się wszyscy na Mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, a stamtąd w radosnym przemarszu dotarliśmy pod nasz Dom, gdzie odbyła się ceremonia przekazania Klucza do Bram Miasta Ruda Śląska i uroczyste rozpoczęcie XX Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami. Na koniec z uśmiechami na twarzach spotkaliśmy się w naszym kolorowym i słonecznym ogrodzie 😉
16 maja 2024
W związku ze zbliżającym się Dniem Inauguracji, u nas trwają intensywne przygotowania:-) Spotkajmy się 20 maja w naszym ogrodzie 😉
13 maja 2024
Już za tydzień rozpoczniemy w Rudzie Śląskiej obchody XX Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami. Serdecznie zapraszamy na Dzień Inauguracji. REGULAMIN PRZEMARSZU Z OKAZJI DNIA INAUGURACJI XX TYGODNIA GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI W RUDZIE ŚLĄSKIEJ W DNIU 20 MAJA 2024 R. I. Wstęp1. Regulamin obowiązuje i dotyczy wszystkich uczestników biorących udział w Przemarszu. 2. Przemarsz jest częścią integracyjną Dnia Inauguracji XX Tygodnia Godności Osób […]
10 maja 2024
W związku z trwającym miesiącem Maryjnym, codziennie uczestniczymy w nabożeństwach majowych w kaplicy lub w ogrodzie przy figurce Maryi.
3 maja 2024
W kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej została odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem władz miejskich i samorządowych. Po Mszy świętej wszyscy przeszli wraz z orkiestrą pod pomnik Powstańców Śląskich na kochłowickich plantach.
24 kwietnia 2024
Popołudnie Mieszkanki spędziły na pożegnalnym spotkaniu u naszych Sąsiadów – w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Piłsudskiego. Był to czas na powspominanie minionego czasu oraz okazja do udziału, po raz ostatni, we wspólnych warsztatach florystycznych, które zorganizowała fundacja AKUKU. Powstały przepiękne, kolorowe kompozycje. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe popołudnie