Kontrast
Czcionka

Aktualności

6 grudnia 2022

W Domu ogromna radość, ponieważ odwiedził nas św. Mikołaj. O nikim nie zapomniał 😉 Gościa przywitały Anioły, a Mieszkanki śpiewały przy akompaniamencie Pani Stanisławy. Mikołaj z nami porozmawiał, pośpiewał, pożartował i oczywiście rozdał prezenty.

5 grudnia 2022

Odbyło się kolejne, bardzo udane spotkanie z Fundacją „Anioły w piżamkach”. Tym razem przygotowywaliśmy zimowe świeczniki na świąteczne stoły oraz kartki z życzeniami dla dzieci z Domu Dziecka.

2 grudnia 2022

Tym razem w ramach treningu budżetowego, Mieszkanki wybrały się trochę dalej na zakupy i pojechały do sklepu z ozdobami świątecznymi. Tam wspólnie wybrały bombki, światełka i gwiazdkę na choinkę, którą przed Świętami Bożego Narodzenia, ustroją na świetlicy.

28 listopada 2022

Miałyśmy możliwość odwiedzenia Klasztoru Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Józefa w Katowicach. Spędziłyśmy trochę czasu w kaplicy na modlitwie, w ciszy i skupieniu. Mieszkanki miały okazję porozmawiać chwilę z Siostrą Karmelitanką Bosą przy kole, czyli miejscu, w którym można przekazać Siostrom dary lub coś odebrać.

25 listopada 2022

Mieszkanki miały spotkanie z Panią Stanisławą na temat: „Jak dobrze przeżyć Adwent?”. Po krótkiej prelekcji, Panie przypomniały sobie pieśni na ten czas oczekiwania. Na Sali Terapii powstały wieńce adwentowe, a przed Domem zawisł piękny baner.

24 listopada 2022

Sala Terapii zamieniła się w salę dyskotekową 😉 Było dużo dobrej zabawy przy znanych i ulubionych przebojach naszych Mieszkanek. Oczywiści w chwilach przerwy – pyszna kawa i coś słodkiego. Niespodzianką było losowanie nagród za udział w zabawie, a nagrody podarowała nam Pani Zofia, której serdecznie dziękujemy.

22 listopada 2022

Po raz pierwszy gościliśmy u siebie Mieszkanki Miejskiego Domu Pomocy Społecznej „Złota jesień” ze Świętochłowic. Było to spotkanie z cyklu „Spotkajmy się przy kawie i gofrach” 😉 Po słodkim poczęstunku pokazałyśmy Gościom nasze nagranie występu „O kobiecości”.Panie podarowały nam piękny, zimowy stroik.

18 listopada 2022

Po dłuższej przerwie znowu spotkałyśmy się z Seniorkami z Halemby w MBP Filii nr 18. Tym razem na zajęciach Panie szyły ozdoby zimowe. Jak zwykle kawa w miłym towarzystwie smakuje najlepiej 😉

9 listopada 2022

Mieszkanki wzięły udział w Turnieju gry w bule, który zorganizował i zaprosił nas DPS „Senior”. Pogoda dopisała, była okazja spędzić czas na powietrzu i w przemiłym towarzystwie:-) Po rozgrywkach zostaliśmy zaproszeni na Salę Terapii po odbiór dyplomów i nagród, a na koniec ugoszczono nas pysznym obiadem.

8 listopada 2022

Było nam niezmiernie miło gościć, po raz pierwszy, Mieszkańców Ośrodka św. Elżbiety. To było kolejne spotkanie integracyjne, w ramach naszego programu „Spotkajmy się przy kawie i gofrach” 🙂 Po pysznym poczęstunku chętne osoby zagrały sobie w ulubione gry planszowe – Chińczyk, Rummikub, Warcaby.Bardzo miło spędziliśmy przedpołudnie 🙂

4 listopada 2022

To dzień Patrona wspólnoty Sióstr Miłosierdzia Bożego św. Karola Boromeusza. Msza św. w intencji Sióstr posługujących w Kochłowicach, sprawowana była w kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej.Przed południem grupa teatralna przygotowała dla naszych Sióstr niespodziankę 🙂 występ z cyklu „Porozmawiajmy przy kawie” z tematem „Gdyby święty Karol żył dziś…?”.

Kontrast
Czcionka
facebook menu close contrast letter